تبلیغات
دانلود رایگان......WwW.FAYdownload.FAY.ir

سایت خود را برای جستجوگر Bing بهینه کنید

www.faydownload.fay.ir    

همانطور که همه می دانیم بینگ یک موتور جستجوی جوان می باشد. هرچند متعلق به یک شرکت معتبر و بزرگی است ولی هم اکنون بینگ ۳۰% از بازار جستجو را به خود اختصاص داده است. این موتور تفاوت های کمی با گوگل ندارد و با توجه به درصد آن از بازار جستجو ، بهینه سازی برای بینگ مهم و متفاوت می باشد.

 

 

لطفا به ادامه مطلب بروید...


www.faydownload.fay.ir

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از rtwo، از ژوئن ۲۰۰۹  که این موتور جستجو متولد شده است تا به امروز متخصصان SEO از سرتاسر وب به تست روشها و الگوریتم های مختلف جهت شناسایی نوع رفتار بینگ بگار برده اند. با توجه به رشد بسیار خوب این موتور پیدا کردن فاکتورهای تاثیر گذار در رتبه بندی های آن اهمیت زیادی دارد.

در ادامه به شرح چندین مورد برای کمک به مدیران سایتها در زمینه بهینه سازی سایت برای بینگ می پردازم امیدوارم تا ضمن استفاده از آن ، سایتهای شما نیز از ترافیک تولیدی این موتور جستجو بهرمند شود.

منابع رسمی برای بهینه سازی سایت برای بینگ

بعد از شروع به کار بینگ ، این موتور مطالب آموزشی در زمینه های مختلف و مرتبط را از طریق وبلاگ ها و تالارهای کفتکو ارائه نمود. برای مشاهده آن می توانید به وبلاگ بینگ مراجعه نمایید و همینطور تالارهای گفتگوی بینگ که ارتباط بین مردم را در این زمینه تامین می کند.

Webmaster tools

گذشته از اینکه جوامع آنلاین در این زمینه شروع به رشد کردند، بینگ سریعا ابزار مدیران سایت را که با نام Bing Webmaster Tools معرفی شدند را ارائه نمود. این ابزارها مبتنی بر Google Webmaster Tools ارائه شد. این ابزارها تا تکامل راه زیادی دارند برای اینکه بتوانند نیازهای مدیران سایتها را برآورده کنند باید تغییرات زیادی داشته باشد.

www.faydownload.fay.ir

بهینه سازی سایت برای بینگ در مقابل گوگل

اولین و مهمترین نکته در این زمینه اینست که بینگ  از گوگل متفاوت است. ابزار های کوچکی بنام “Bingle” بوجود آمدند که به شما امکان مقایسه ریز، نتایج را در این دو موتور ارائه می دهند با استفاده از این ابزار شما می بینید که نتایج این دو موتور یکسان نیست که حاصل تفاوت در عملکرد آنها می باشد.

این نکته تعجب انگیز نیست زیرا موتورهای جستجو همواره رازهای الگوریتم رتبه بندی خود را بیان ننموده و نخواهند نمود. برداشت ما این است که این دو موتور متفاوتند. بررسی و تست های صورت گرفته توسط متخصصان seo در سرتاسر وب به یک نتیجه واحد در این زمینه رسیده است و آن تفاوت این دو موتور است در ادامه به چند مورد در مورد علت و چگونگی تفاوت که حاصل بررسی های صورت گرفته است اشاره می کنم :

www.faydownload.fay.ir

لینک های ورودی (backlink) از اهمیت کمتری در بینگ برخوردارند :

مقایسه لینک های ورودی ۱۰ نتیجه اول جستجو ها نشان می دهد تعداد لینک های وروردی این نتایج از تعداد لینک های نتایج گوگل کمتر است.

PageRank  نیز مانند لینک های ورودی از اهمیت چندانی برخوردار نیست :

PageRank عددی است که الگوریتم گوگل به صفحات برای رتبه بندی در نتایج اختصاص می دهد. نتایج بدست آمده از بینگ نشان می دهد این رتبه تاثیر چندانی در بینگ ندارد.

مطالب جدید از اهمیت کمتری در بینگ برخوردار است :

گوگل بتازگی در بروز رسانی نحوه اندیس گذاری خود پروژه ای  با نام “کافئین” انجام داد تا بتواند مطالب جدید را بسرعت شناسائی و اندیس گذاری کند. ولی بینگ به محتوای جدید اهمیت بسیار کمی نشان می دهد.

بینگ با محتوای تحت فلش سازگارتر است :

بینگ با صفحاتی که با فلش ساخته شده اند رابطه بدی ندارد و آنها را خیلی بهتر از گوگل شناسایی کرده و اهمیت بیشتری نسبت به گوگل می دهد. در حالی که گوگل تا حدود زیادی از فلش متنفر است.

متن درون لینک ها برای بینگ از اهمیت بیشتری برخوردارند :

متن درون لینک ها برای هر دو موتور یک فاکتور مهم می باشد ولی این عامل در بینگ از اهمیت بیشتری برخوردار است. یک اهمیت فوق العاده ای از طرف بینگ به صفحاتی داده می شود که در متن لینک های ورودی خود شامل عناوین درون title باشند. یعنی در صورتی که متن درون لینک و عنوان صفحه کلمات کلیدی یکسانی داشته باشند.

بطور مثال اگر عنوان صفحه شما “موفقیت در وب” باشد.

و متن لینک ورودی شما نیز شامل همین کلمات باشد :

کسب موفقیت در وب

در اینصورت بینگ اهمیت زیادی به این سایت در کلمه کلیدی “موفقیت در وب” خواهد داد.

اعتبار صفحه در بینگ اهمیت زیادتری دارد :

اعتبار صفحه تا حدود خیلی زیادی از اعتبار دامنه نشاءت می گیرد. پسوند دامنه در اعتبار دامنه اهمیت دارد ( مانند : .com , .edu , .ac.ir و … ). البته سن دامنه نیز در اعتبار دامنه تاثیر دارد. بطور کلی سن دامنه در بینگ اهمیت فراوانی دارد.

ابزارهای بهینه سازی برای بینگ

با توجه به مباحث مطرح شده در ادامه ۲ ابزار برای بهینه سازی سایت برای بینگ را معرفی می کنم که می توانند برای شما مفید باشند :


www.faydownload.fay.ir  

•    ابزار بهینه سازی مبتنی بر IIS بنام IIS SEO Toolkit

ابزار بهینه سازی سایت مبتنی بر IIS ابزار جذاب و خوبی برای بهینه سازی سایت جهت موتورهای جستجو می باشد و این ابزار همچنین در رابطه با  بینگ نیز می تواند کمک بسیار خوبی باشد. این ابزار شامل موارد مهمی در زمینه بهینه سازی می باشد و حتی برای بهینه سازی سایت جهت سایر موتورهای جستجو نیز بسیار مفید می باشد.

•    ابزار کلمات کلیدی بینگ ( Bing Keyword Tool )

ابزار کلمات کلیدی گوگل یک ابزار پرطرفدار و پرکاربرد می باشد اما بتازگی ابزار کلمات کلیدی بینگ نیز در این زمینه فعالیت بسیار خوبی را شروع کرده است. این ابزار در شناسایی و تحلیل کلمه کلیدی بصورت رایگان به شما کمک می کند.

www.faydownload.fay.ir

نتیجه گیری

در انتها، بینگ یک موتور جستجوی جوان و در حال توسعه می باشد این موتور تا کنون از گوگل متفاوت بوده است که دربالا به بعضی از این تفاوت ها اشاره شد. مطمئنا در آینده اطلاعات بیشتری از نحوه بهینه سازی سایت برای بینگ ارائه خواهد شد که می توان از آنها برای یافتن تفاوت های گوگل و بینگ بهره جست.

از سالها پیش گوگل هر روز الگوریتم خود را در زمینه اندیس گذاری و رتبه بندی سایتها بهبود می بخشد و حاصل این تلاش های شبانه روزی این شده که الان مورد استفاده شماست. اگر سایت شما دارای رتبه بالایی در گوگل باشد و از لینک های ورودی نیز کمبودی نداشته باشد ناراحت نباشید در بینگ نیز رتبه خوبی بدست خواهید آورد البته به شرط اینکه این رتبه در گوگل را با روشهای ناصحیح بدست نیاورده باشید

منبع:faydownload.fay.ir

... ...